sportski direktor:

O klubu

Razvoj jedriličarskog sporta na području grada Poreča

Jedriličarski klub Horizont je mladi klub koji trenutno broji 100-tinjak članova, od toga 47 djece, koji redovito treniraju i pohađaju sportsku školu, odlaze na regate diljem Hrvatske i inozemstva te nižu same uspjehe.

Posebno smo ponosni na činjenicu da je dvoje naših članova sudjelovalo na Europskom prvenstvu klase Optimist, u reprezentaciji sa još troje članova iz Hrvatske te da su ekipnom djelu natjecanja osvojili prvo mjesto. Naš Mikele Rušnjak, kao član reprezentacije, sudjelovao je na svjetskom prvenstvu na Novom Zelandu i zauzeo izvrsno 18. mjesto u konkurenciji optimista, dok je u kategoriji laser Endi Starić zauzeo 34. mjesto na svjetskom prvenstvu u Argentini.

Od uspjeha članova kluba novijeg datuma izdvajamo 1. i 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske do 12 godina u ukupnom poretku i 1. i 2. mjesto za djevojčice do 12 godina.